Bedeker „Poznejte Benátky“

canal-1209808_1920

Na víkend odchádzame letecky do Benátok. Z tohto dôvodu sme si kúpili bedeker Poznejte Benátky od vydavateľstva Lingea s.r.o. Knihu sme kupovali v kníhkupectve a pravda je taká, že tam veľký výber nebol ☺ No napriek tomu kúpu neľutujem, lebo je veľmi prehľadná, zrozumiteľná a má vyberateľnú mapku, ktorá nie je ani veľká, ani malá, taká šikovná do ruky ☺ Na vnútorných stranách obálky je mapa Benátok a na druhej mapa mestskej dopravy.

Najviac si však cením štruktúru knihy. Je rozdelená na viacero častí. Prvá časť je samozrejme úvodná, teda história Benátok, zaujímavosti Benátok, stravovanie, nakupovanie a pod. Nie je to veľmi obšírne, také akurát, aby sa čitateľ dozvedel potrebné a zaujímavé informácie. Obvykle históriu rýchlo prebehnem, ale v tejto knihe bola primeraná. Ďalšia časť, ktorá sa mi najviac páči, sú doporučené trasy. Sú to okruhy, ktoré sa dajú krásne pospájať, sú vyznačené na mapkách, veľmi zrozumiteľné, stručné a výstižné informácie o pamiatkach. Pri každej trase je uvedená aj dĺžka trasy a koľko to bude asi trvať. Priamo v texte odporúčajú kaviarne, bary alebo reštaurácie, ktoré sú po ceste, čo je tiež super. Pre mňa veľkým bonusom boli strany Benátkami za jeden den. Keďže tam budeme ozaj len na víkend, tak nebudeme mať veľa času na spoznávanie každého kúta Benátok. Preto mi táto trasa prišla vhod a ako je aj v knihe spomenuté, Benátky bývajú jednodňová medzizastávka.  Posledná časť sú praktické informácie o doprave, mene, ubytovaní, na čo si treba dávať pozor, kde sa dá večer zabaviť a pod. Na konci je aj zoznam kníh a filmov, v ktorých sú spomenuté Benátky, alebo sa dej konal priamo tam (napr. Kupec benátsky, Smrť v Benátkach, James Bond Casino Royal atď).

Jediné čo môžem knihe vytknúť, že by som prijala viac obrázkov, ale to by samozrejme znamenalo viac strán a vyššiu cenu knihy. V kníhkupectve sme ju kúpili za 9,99€. Je to tohtoročné (2016) vydanie, takže sú tam naozaj najaktuálnejšie informácie.

Prikladám linky kde sa dá kniha kúpiť:

http://www.lingea.sk/turisticky-pruvodce-benatky-poznejte.html

https://www.artforum.sk/katalog/93187/benatky-poznejte

http://www.martinus.sk/?uItem=237361

 

kniha-lingea-cz-benatky-poznejte-0378212-480660_w600

 

Keď tak, doplním ako sa mi s ňou chodilo po Benátkach ☺ Ak máte nejaké otázky ku knihe, kľudne mi to napíšte do komentu.

With love, BB

Pridaj komentár