Kto sa teší na Vianoce?

Detail vianočného stromčeka / Christmas tree detail

Okej, je ešte len október, ale ja už intenzívne premýšľam nad Vianocami a vianočnou výzdobou. Akonáhle sa po lete trocha zozimí, tak už brázdim po nete a Pintereste a hľadám inšpirácie (no dobre, na Pintereste pozerám priebežne aj cez rok inšpirácie na Vianoce, priznávam ☺). Je toľko nádherných štýlov, že vybrať len jeden je naozaj veľmi ťažký oriešok. Nakoniec som si vybrala kvázi taký glam/vintage štýl, aj keď silno som uvažovala nad klasikou (červená/zelená/biela). Ozdoby na stromčeku sú bielej, zlatej a striebornej farby. Tejto farebnej kombinácii som prispôsobila aj zvyšok vianočnej výzdoby. Aj keď mám chuť každý rok meniť výzdobu, som tejto farebnej kombinácii stále verná a budem jej aj tento rok (mala som ale čo robiť, keď som vo veľkosklade videla krásne, pudrovo ružové vianočné gule a ďalšie ozdoby). V salóne (u mňa v práci) mám červeno striebornú výzdobu, keďže sú to čiastočne aj naše „korporátne“ farby.

 

Prvé Vianoce boli u nás trocha poskromnejšie. Ako som už spomínala, ozdoby sú bielej, zlatej a striebornej farby. Trocha netradičná trojkombinácia, ale pravdou je, že ja som si vôbec nevedela vybrať medzi zlatou a striebornou farbou. Aby to nebolo veľmi strakaté, rozhodla som sa striebornú mať ako doplnkovú farbu. Navyše používam aj veľa ozdôb „sklenených“, teda priesvitných a to sa mne ráta ako „strieborná“ farba. Prikladám fotku, ako vyzeral náš prvý stromček.

Vianočný stromček /Christmas tree

 

Sama som sa presvedčila, že kúpa vianočných ozdôb patrí medzi finančne náročnejšie záležitosti. Aj keď moja peňaženka dostala zabrať, veľmi ma tešilo všetko, čo som si kúpila. Náš druhý stromček vyzeral takto.

 

Vianočný stromček / Christmas tree Vianočný stromček / Christmas tree Detail vianočného stromčeka / Christmas tree detail

Druhý rok nebol už tak finančne náročný, pretože som mala skvelý základ ozdôb z minulého roka. Druhé Vianoce sa niesli aj v duchu DIY (do it yourself, teda urob si sám). Na Pintereste malo veľa vianočných stromčekov takú dečku, aby zakryli nožičky stromčeka. Veľmi sa mi to páčilo a podľa návodu som ju aj spravila. Bolo to časovo náročné, ale veľmi dobre to vyzerá (tento rok som zistila, že som mohla dať kľudne pod stromček kožušinu a mohlo to vyzerať ako sneh, takže dilema, čo dám tento rok pod stromček :D).

Najviac som však pyšná na svoj výtvor, ktorý som dala do salónu. Namiesto klasického stromčeka som dala do výkladu figurínu, ktorá mala sukňu z ihličnatých vetvičiek a ovešala som ju vianočnými guľami. Veľa ľudí si „stromček“ fotilo a celkovo som sa stretla so skvelým ohlasom. Tento rok nebude výnimka a opäť sa pokúsim o takýto stromček. Ako som ho robila spracujem vo svojom ďalšom blogu, ale vyzeral takto:

Vianočný stromček šaty

Tento rok mám opäť spísané nejaké „projekty“, ktoré chcem na Vianoce spraviť. Spíšem ich do pekného článku, aby som ich aj naozaj splnila, keď ich takto verejne predstavím ☺

Tak toto bolo také intro k mojim Vianociam. Toto je ale tak široká téma, že sa môžete ešte tešiť na ďalšie články ☺ Ak sa vám niečo páčilo, kľudne mi napíšte, rada si s vami vymením nápady a názory!

With Love, Bibi

3 Comment

  1. Karina says: Odpovedať

    Tesim sa a som zvedava, co stvoris tento rok! Snad to stihas do 8.12. :-)))

    1. admin says: Odpovedať

      budem sa musieť posnažiť 😀

  2. […] Prišlo mi to veľmi originálne a hneď som si ho predstavila u mňa vo svadobnom salóne. V tomto článku môžete vidieť fotku prvých stromčeko-šiat ako to nazývam ja […]

Pridaj komentár