Prečo má môj december 90 dní +zoznam DIY projektov

christmas village

Je október a ja som v myšlienkach už v decembri. December je pre mňa „náročný“, ale najkrajší mesiac v roku (napriek tomu, že neľúbim veľmi zimu). Má to niekoľko dôvodov. Mám meniny a narodeniny, moja mama má narodeniny, sú Vianoce a Silvester (ten inak tiež veľmi nemusím). Ešte k tomu je Mikuláš, takže viete si predstaviť, akú radosť som mávala ako malé dieťa. Toooľko darčekov a o nič som nebola ukrátená, aj keď som to mala po sebe všetko. No časy sa zmenili a nielen že dostávam, ale aj dávam a to ma takisto veľmi baví.

Vytvorila som si tradíciu, že pozývam k sebe svoje najbližšie kamarátky a ich polovičky, aby sme oslávili zároveň moje narodeniny a Vianoce. Jedna z nás príde až zo Španielska na Vianoce, tak vždy to hneď skĺbime. Veľmi sa na túto „párty“ teším, aj keď sa nesie v pokojnom duchu (žiadna ožran párty, ani diskotéka hlasná, už sme veľké ☺).

Tento rok má aj moja drahá mama okrúhle narodeninky, takže už nejaký ten čas premýšľam nad vhodným darčekom. Nebudem to tu rozpisovať, aby to náhodou nenašla, ale aj toto je jeden z dôvodov, prečo predbieham udalosti a môj december trvá tak 3 mesiace :D.

Samozrejme, že človek uvažuje, bilancuje už končiaci rok. Keď som si viedla denník, tak vždy na Silvestra som si písala také zhrnutie celého roka. Rozmýšľam, že by som to mohla opäť zaviesť, pretože nájsť to po rokoch, tak vždy sa vcítim späť do toho času a pripomenie mi to „staré, dobré časy“. Aj keď som čítala XY článkov o tom, že máme žiť v prítomnosti a nepripomínať si minulosť, tak osobne s tým veľmi nesúhlasím. Je mi samozrejme ľúto, že tie časy sú preč, ale na druhej strane vidím aký pokrok som spravila. Som niekde úplne inde ako pred rokmi, ale zároveň nezabúdam, kým som bola. No ale o tomto som nechcela písať 😀 možno téma na iný blog (viac motivačný?).

Vrátim sa späť k téme ☺ Takže oslava mojich narodenín, mojej mamy, Vianoce, Silvester, návštevy, výzdoba, no je toho dosť na čo musím myslieť. Verím tomu, že aj vy, to je jasné, ale ja som osobne typ človeka, ktorý rieši všetko na poslednú chvíľu. No toto sú veci, na ktorých mi záleží a to riešim priebežne (chválabohu). Všetko si zapisujem (áno, som latentný grafomaniak:) ) od jedla po darčeky, aká výzdoba, čo k tomu potrebujem, kde to nájdem, koľko to stojí, naplánujem si, kedy postavím stromček, kedy vyzdobím dom, kedy vyupratujem a tak ďalej a tak ďalej. Keď to mám napísané, tak je to pre mňa ľahšie zrealizovateľné (zapájame viaceré zmysly naraz, už aj o tom bolo veľa článkov popísaných). A keď ich dám takto verejne, tak ich už jednoducho musím splniť ☺

Takže tento rok chcem na Vianoce:

  • spraviť nový veniec na vonkajšie dvere,
  • vyzdobiť vianočnými guľami okná kuchyne,
  • vytvoriť fake darčekové krabice pod stromček,
  • ovešať girlandami dvere do spálne a poličku,
  • vyzdobiť každú izbu aspoň trochu vianočne,
  • opäť vyrobiť stromčeko-šaty do salónu.

Všetko sú to DIY projekty, na čo sa veľmi teším. Nebudem vás tu zaťažovať podrobnosťami, keď tak, vytvorím tomu osobitné články, ale aspoň takto verejne som si dala prísľub, že to tento rok konečne urobím ☺ Máte aj vy už plány, čo chcete tento rok na Vianoce zmeniť? Dajte mi vedieť, budem rada!

1 Comment

  1. KARINA says: Odpovedať

    Veniec idem robit aj ja. 🙂 Velmi sa tesim na tvoje vytvory, mozno sa inspirujem. Ja chcem urobit lepsie medovniky ako posledny rok. 🙂 To je moj zavazok.

Pridaj komentár